12:58

Podróże w literaturze

 27 sierpnia przypada Dzień Turystyki. Z tej okazji przygotowałyśmy dla Was polecane przez nas książki podróżnicze, obyczajowe oraz przewodniki turystyczne. Zapoznajcie się z ich recenzjami i wybierzcie coś dla siebie!


„Paryż” Edward Rutherfurd


Historia miasta przedstawiona poprzez losy czterech rodzin, z różnych warstw społecznych, ich tajemnice, miłości i zdrady. To powieść napisana pięknym językiem, która opisuje dzieje Paryża począwszy od XIV wieku do czasów współczesnych ale również historie osób, które go stworzyły. Wspaniała saga na długie, zimowe wieczory.


„Fashionistki zrzucają czadory. Moje odkrywanie Iranu”
„Beduinki na instagramie. Moje życie w Emiratach” Aleksandra Chrobak


Aleksandra Chrobak w swoich dwóch książkach opisuje życie na bliskim wschodzie, w Emiratach Arabskich oraz w Iranie, wchodzi tam, gdzie dostępu nie ma zwykły turysta, siada przy stole z tradycyjną rodziną, opisuje proces przygotowywania posiłków, i smakuje chałwy. Opowiada jak dbają o siebie, i co noszą kobiety w Iranie, kto ubiera czadory. To barwny świat, pełen smaków i zapachów, do którego po lekturze książki będziemy chcieli się jak najszybciej wybrać.


„Północ. Na przekór losowi i logice wbrew” Krzysztof Cegiełka


Jak wyruszyć na najbardziej na północ wysunięty kraniec Europy oraz na południe Norwegii starym samochodem ze znajomym poznanym jedynie przez Internet? Ile potrzeba odwagi i determinacji, żeby zaryzykować i mimo zdrowemu rozsądkowi ruszyć przed siebie? To dziennik z miesięcznej podróży, pełen ogromnej dawki pozytywnej energii, który opisuje dzień po dniu niesamowitą podróż, pełną niespodzianek.

„Sudety”


Jeśli wybierasz się na długą wędrówkę przez Sudety, ten przewodnik będzie niezastąpionym towarzyszem podróży. Zawiera w sobie krótkie opisy poszczególnych miejsc, które warto zobaczyć, gotowe propozycje wycieczek, z ich trasami, czasem trwania i ilością pokonanych kilometrów. Dodatkowo zawarto w nim również informacje dotyczące noclegów i wyżywienia oraz odbywających się w danych miejscach wydarzeniach i festiwalach. Bardzo polecamy!


„Wiedeń i dolina Dunaju”



Jeśli wybieracie się do Wiednia polecamy ten niewielki przewodnik z Pascala, który opisuje historię miasta, najbardziej znane wiedeńskie kawiarnie i przysmaki w nich serwowane. Oprócz tego możemy zapoznać się z kalendarzem imprez kulturalnych i najważniejszych festiwali w mieście. Wybierając się na niezaplanowany wyjazd znajdziemy tu również propozycje miejsc noclegowych i restauracji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Filia nr 25 , Blogger