Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Imprezy integracyjne. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Imprezy integracyjne. Pokaż wszystkie posty

10:20

Bajki i bajeczki....


Oswajanie wilka - to dopiero sztuka!
Każdy przecież wie, że wilk jest zły. W ostatnim czasie pojawia się jednak coraz więcej literatury dziecięcej, gdzie stereotyp tej postaci jest zmieniany. Z taką książką wyszłyśmy na zajęcia do dzieci z Samodzielnego Ośrodka Rehabilitacyjno Opiekuńczego przy ul. Ułańskiej. Muzyczną oprawą imprezy zajmowała się grupa Biedroneczek z Przedszkola nr. 90



10:24

Recepta na życie bez recepty - drugie spotkanie

Wczoraj odbyło się u nas drugie i na pewno nie ostatnie spotkanie z naturoterapeutą Edytą Ossowską - tym razem o ziołach. Temat baaardzo szeroki i niezwykle interesujący -  jak je zbierać ? jak suszyć? na co?  i w jakiej postaci stosować? Przybyli do biblioteki seniorzy z OPOKI oraz zainteresowani mieszkańcy  osiedla.  Nasza prelegentka wyczerpująco odpowiadała na wszelkie pytania i zarażała swoją energią i radością życia, pani Edyto bardzo dziękujemy!!!


17:30

Dzień Piegów w naszej bibliotece

1 marca przypada Dzień Piegów, święto radosne i uśmiechnięte, i bardzo książkowe, bo wielu bohaterów literackich jest obdarzonych piegami (pamiętacie Anię z Zielonego Wzgórza, Marka Piegusa czy Rona Weasleya?). No i oczywiście Pippi Langstrumpf, z którą odwiedziliśmy przedszkolaki z SORO na Ułańskiej i bawiliśmy się czytając na dywanie.
Pippi czeka na dzieci na Ułańskiej
Bawimy się
List od Pippi
Pamiątkowe zdjęcie
Czytanie na dywanie razem z Pippi


10:59

Jak minął luty w naszej bibliotece...

  W lutym było u nas bardzo kocio - bo odwiedziły nas przedszkolaki i z kotem Bolkiem zwiedzały labirynt biblioteki, a trochę walentynkowo - byli u nas pensjonariusze PRZYSTANI  oraz seniorzy z OPOKI. Przy okazji bardzo dziękujemy Paniom i dzieciom z grupy Tygrysów z Miejskiego Przedszkola nr 90 za występ dla naszych gości! Odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki  i dyskusja na temat książki "Religa", a klasy piąte ze Szkoły Podstawowej nr 59 dowiedziały się, co z nowości bibliotecznych warto przeczytać (HITowe Seria Młodzieżowe).
PRZYSTAŃ  i występ Tygrysków
Wspólne tańce - w końcu jest karnawał:)
Tygryskowe Walentynki dla seniorów
I znów wspólne tańce -tym razem z seniorami:)

Tyle zamówień czekało na realizację po weekendzie:)

Tygryski z M.P. nr 90 w labiryncie biblioteki z kotem Bolkiem - czytelnia
Ciąg dalszy zwiedzania - wypożyczalnia
Oglądanie "kocich" książek





17:04

Świątecznie bibliotecznie ...

  Grudzień to tradycyjnie czas spotkań w świątecznym nastroju i my tę tradycję chętnie podtrzymujemy:) Świątecznie spotkaliśmy się z klasą II e ze Szkoły Podstawowej nr 59 i z seniorami z OPOKI, rozmawialiśmy oczywiście  o przygotowaniach do Bożego Narodzenia, o tradycjach typowych dla różnych miejsc w Polsce, rozwiązywaliśmy też gwiazdkowe łamigłówki i krzyżówki.
   W odrobinę nostalgicznym natomiast klimacie odbyło się spotkanie z Łukaszem Respondkiem - tematem był Park Śląski, z którym prawie każdy z uczestników miał związane jakieś wspomnienia. Przypominamy, że książkę Łukasza Respondka pt. "Park wielu pokoleń" można wypożyczyć w większości filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, u nas również.
Kl II e pod biblioteczną choinką
Seniorzy z OPOKI przy świątecznych łamigłówkach
I oczywiście książki pod choinką

13:38

Listopadowe atrakcje w naszej bibliotece

   Kolejny miesiąc, w którym dużo się działo w naszej bibliotece.
   Odwiedziły nas klasy czwarte ze Szkoły Podstawowej nr 59, żeby zapoznać się z nowościami i hitowymi seriami dla młodzieży.
   Z okazji Dnia Seniora spotkali się u nas seniorzy z OPOKI i dzieci z Przedszkola nr 90- grupa Tygrysków - dzieci zaśpiewały i zatańczyły, a seniorzy czytali bajki.
   Oczywiście odbyło się spotkanie DKK - tematem do dyskusji była książka Sue Monk Kidd "Sekretne życie pszczół".
     Młodzież z pobliskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Marianem A. Noconiem, autorem książki "Czarna biel".
   Odbyły się zajęcia dla przedszkolaków z zaprzyjaźnionych przedszkoli - nr 34, 90, 21, 25 pod hasłem "Jeżyk na tropie jesieni" - były u nas Pingwinki (P-le 90), Tropiciele (P-le 25) , Sowy (p-le 21, Biedronki (P-le 34), a najmłodsza grupa z P-la 34 - Sówki zwiedzały labirynt biblioteki z kotem Bolkiem.
    My również odwiedzałyśmy przedszkola w ramach Czytania jak fruwanie - ostatnio przebojem dla dzieci były książki o Albercie Albertsonie:), co wtorek odbywały się Bajki z ciastkiem, tłumnie odwiedzane przez dzieci z osiedla.
   Wczoraj dzieci bawiły się na andrzejkowym balu, tym razem motywem przewodnim były baśnie i postaci baśniowe, zabawę prowadziły dwa skrzaty - Kasia i Gosia, zdjęcia wkrótce:)
Dzień Seniora
Seniorzy czytają dzieciom

Spotkanie z Marianem A. Noconiem
Nagroda dla "Czarnej bieli"

Bajka z ciastkiem
W labiryncie biblioteki - grupa Sówek
Czytelnia pod Sówką
Baśniowe miasteczko
Skrzaty czekają na dzieci - Kasia i Gosia









12:05

Co się u nas działo w październiku...

Oj działo się, działo:) Razem z pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odwiedziliśmy grupę Tropicieli z Przedszkola nr 25 im. Króla Maciusia, w ramach festiwalu NORDALIA z młodzieżą z Gimnazjum nr 8 podążaliśmy Grenlandzkim szlakiem Knuda Rassmussena z prof. Dariuszem Rottem, z dziećmi z przedszkoli nr 21, 25, 34, 90 świętowaliśmy Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia i odwiedziliśmy dzieci z SORO na Ułańskiej. Odbyło się też spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - tym razem omawiałyśmy książkę Urszuli Dudziak Wyśpiewam wam wszystko. W zeszłą środę nasza czytelnia zamieniła się w scenę teatralną - wystąpili seniorzy z OPOKI z przedstawieniem "Kandytatki na żonę", które chętnie obejrzeli pensjonariusze PRZYSTANI i mieszkańcy osiedla.
Centrum Krwiodawstwa w Przedszkolu 25
Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia
Z misiami w SORO na Ułańskiej
Towarzyszyła nam grupa Smerfów z Przedszkola nr 34
Dyskusyjny Klub Książki
Aktorzy z OPOKI
Zasłuchana publiczność
I aktorzy po występie:)








11:49

Luty w bibliotece to nie tylko ferie z książką, w lutym obchodzimy też Walentynki i Światowy Dzień Kota. Tradycyjnie na Walentynki odwiedzają nas seniorzy z OPOKI, w tym roku przybyli również pensjonariusze z PRZYSTANI, obejrzeli naszą wystawę, dyskutowali o emocjach i zrobili własne kartki walentynkowe. Także dzieci na Bajce z ciastkiem bawiły się walentynkowo, wysłuchały opowieści "O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku" i zrobiły sercowe drzewo dla biblioteki. Z okazji Światowego Dnia Kota dzieci wysłuchały i obejrzały kamishibai o kotce Milusi. Mamy też nowy autograf w naszej galerii, bo byłyśmy na spotkaniu z Jackiem Dehnelem w filii 14. Odbyło się oczywiście spotkanie DKK - tematem była książka W. Sorokina pt.: "Zamieć", recenzja wkrótce.
Seniorzy z OPOKI i własnoręcznie zrobione walentynki
O Melchiorze, Melanii i Panu Przypadku
Nasi bajkowicze, ciastka i sercowe drzewo
Kamishibai o kotce Milusi



Copyright © 2014 Filia nr 25 , Blogger