Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Imprezy integracyjne. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Imprezy integracyjne. Pokaż wszystkie posty
10:20
Bajki i bajeczki....
Oswajanie wilka - to dopiero sztuka!
Każdy przecież wie, że wilk jest zły. W ostatnim czasie pojawia się jednak coraz więcej literatury dziecięcej, gdzie stereotyp tej postaci jest zmieniany. Z taką książką wyszłyśmy na zajęcia do dzieci z Samodzielnego Ośrodka Rehabilitacyjno Opiekuńczego przy ul. Ułańskiej. Muzyczną oprawą imprezy zajmowała się grupa Biedroneczek z Przedszkola nr. 90
10:24
Recepta na życie bez recepty - drugie spotkanie
Wczoraj odbyło się u nas drugie i na pewno nie ostatnie spotkanie z naturoterapeutą Edytą Ossowską - tym razem o ziołach. Temat baaardzo szeroki i niezwykle interesujący - jak je zbierać ? jak suszyć? na co? i w jakiej postaci stosować? Przybyli do biblioteki seniorzy z OPOKI oraz zainteresowani mieszkańcy osiedla. Nasza prelegentka wyczerpująco odpowiadała na wszelkie pytania i zarażała swoją energią i radością życia, pani Edyto bardzo dziękujemy!!!
17:30
Dzień Piegów w naszej bibliotece
1 marca przypada Dzień Piegów, święto radosne i uśmiechnięte, i bardzo książkowe, bo wielu bohaterów literackich jest obdarzonych piegami (pamiętacie Anię z Zielonego Wzgórza, Marka Piegusa czy Rona Weasleya?). No i oczywiście Pippi Langstrumpf, z którą odwiedziliśmy przedszkolaki z SORO na Ułańskiej i bawiliśmy się czytając na dywanie.
| Pippi czeka na dzieci na Ułańskiej |
| Bawimy się |
| List od Pippi |
| Pamiątkowe zdjęcie |
| Czytanie na dywanie razem z Pippi |
10:59
Jak minął luty w naszej bibliotece...
W lutym było u nas bardzo kocio - bo odwiedziły nas przedszkolaki i z kotem Bolkiem zwiedzały labirynt biblioteki, a trochę walentynkowo - byli u nas pensjonariusze PRZYSTANI oraz seniorzy z OPOKI. Przy okazji bardzo dziękujemy Paniom i dzieciom z grupy Tygrysów z Miejskiego Przedszkola nr 90 za występ dla naszych gości! Odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i dyskusja na temat książki "Religa", a klasy piąte ze Szkoły Podstawowej nr 59 dowiedziały się, co z nowości bibliotecznych warto przeczytać (HITowe Seria Młodzieżowe).
| PRZYSTAŃ i występ Tygrysków |
| Wspólne tańce - w końcu jest karnawał:) |
| Tygryskowe Walentynki dla seniorów |
| I znów wspólne tańce -tym razem z seniorami:) |
| Tyle zamówień czekało na realizację po weekendzie:) |
| Tygryski z M.P. nr 90 w labiryncie biblioteki z kotem Bolkiem - czytelnia |
| Ciąg dalszy zwiedzania - wypożyczalnia |
| Oglądanie "kocich" książek |
17:04
Świątecznie bibliotecznie ...
Grudzień to tradycyjnie czas spotkań w świątecznym nastroju i my tę tradycję chętnie podtrzymujemy:) Świątecznie spotkaliśmy się z klasą II e ze Szkoły Podstawowej nr 59 i z seniorami z OPOKI, rozmawialiśmy oczywiście o przygotowaniach do Bożego Narodzenia, o tradycjach typowych dla różnych miejsc w Polsce, rozwiązywaliśmy też gwiazdkowe łamigłówki i krzyżówki.
W odrobinę nostalgicznym natomiast klimacie odbyło się spotkanie z Łukaszem Respondkiem - tematem był Park Śląski, z którym prawie każdy z uczestników miał związane jakieś wspomnienia. Przypominamy, że książkę Łukasza Respondka pt. "Park wielu pokoleń" można wypożyczyć w większości filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, u nas również.
W odrobinę nostalgicznym natomiast klimacie odbyło się spotkanie z Łukaszem Respondkiem - tematem był Park Śląski, z którym prawie każdy z uczestników miał związane jakieś wspomnienia. Przypominamy, że książkę Łukasza Respondka pt. "Park wielu pokoleń" można wypożyczyć w większości filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, u nas również.
| Kl II e pod biblioteczną choinką |
| Seniorzy z OPOKI przy świątecznych łamigłówkach |
I oczywiście książki pod choinką
13:38
Listopadowe atrakcje w naszej bibliotece
Kolejny miesiąc, w którym dużo się działo w naszej bibliotece.
Odwiedziły nas klasy czwarte ze Szkoły Podstawowej nr 59, żeby zapoznać się z nowościami i hitowymi seriami dla młodzieży.
Z okazji Dnia Seniora spotkali się u nas seniorzy z OPOKI i dzieci z Przedszkola nr 90- grupa Tygrysków - dzieci zaśpiewały i zatańczyły, a seniorzy czytali bajki.
Oczywiście odbyło się spotkanie DKK - tematem do dyskusji była książka Sue Monk Kidd "Sekretne życie pszczół".
Młodzież z pobliskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Marianem A. Noconiem, autorem książki "Czarna biel".
Odbyły się zajęcia dla przedszkolaków z zaprzyjaźnionych przedszkoli - nr 34, 90, 21, 25 pod hasłem "Jeżyk na tropie jesieni" - były u nas Pingwinki (P-le 90), Tropiciele (P-le 25) , Sowy (p-le 21, Biedronki (P-le 34), a najmłodsza grupa z P-la 34 - Sówki zwiedzały labirynt biblioteki z kotem Bolkiem.
My również odwiedzałyśmy przedszkola w ramach Czytania jak fruwanie - ostatnio przebojem dla dzieci były książki o Albercie Albertsonie:), co wtorek odbywały się Bajki z ciastkiem, tłumnie odwiedzane przez dzieci z osiedla.
Wczoraj dzieci bawiły się na andrzejkowym balu, tym razem motywem przewodnim były baśnie i postaci baśniowe, zabawę prowadziły dwa skrzaty - Kasia i Gosia, zdjęcia wkrótce:)
Odwiedziły nas klasy czwarte ze Szkoły Podstawowej nr 59, żeby zapoznać się z nowościami i hitowymi seriami dla młodzieży.
Z okazji Dnia Seniora spotkali się u nas seniorzy z OPOKI i dzieci z Przedszkola nr 90- grupa Tygrysków - dzieci zaśpiewały i zatańczyły, a seniorzy czytali bajki.
Oczywiście odbyło się spotkanie DKK - tematem do dyskusji była książka Sue Monk Kidd "Sekretne życie pszczół".
Młodzież z pobliskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Marianem A. Noconiem, autorem książki "Czarna biel".
Odbyły się zajęcia dla przedszkolaków z zaprzyjaźnionych przedszkoli - nr 34, 90, 21, 25 pod hasłem "Jeżyk na tropie jesieni" - były u nas Pingwinki (P-le 90), Tropiciele (P-le 25) , Sowy (p-le 21, Biedronki (P-le 34), a najmłodsza grupa z P-la 34 - Sówki zwiedzały labirynt biblioteki z kotem Bolkiem.
My również odwiedzałyśmy przedszkola w ramach Czytania jak fruwanie - ostatnio przebojem dla dzieci były książki o Albercie Albertsonie:), co wtorek odbywały się Bajki z ciastkiem, tłumnie odwiedzane przez dzieci z osiedla.
Wczoraj dzieci bawiły się na andrzejkowym balu, tym razem motywem przewodnim były baśnie i postaci baśniowe, zabawę prowadziły dwa skrzaty - Kasia i Gosia, zdjęcia wkrótce:)
Dzień Seniora
Seniorzy czytają dzieciom
Spotkanie z Marianem A. Noconiem
| Nagroda dla "Czarnej bieli" |
| Bajka z ciastkiem |
| W labiryncie biblioteki - grupa Sówek |
| Czytelnia pod Sówką |
| Baśniowe miasteczko |
| Skrzaty czekają na dzieci - Kasia i Gosia |
12:05
Co się u nas działo w październiku...
Oj działo się, działo:) Razem z pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odwiedziliśmy grupę Tropicieli z Przedszkola nr 25 im. Króla Maciusia, w ramach festiwalu NORDALIA z młodzieżą z Gimnazjum nr 8 podążaliśmy Grenlandzkim szlakiem Knuda Rassmussena z prof. Dariuszem Rottem, z dziećmi z przedszkoli nr 21, 25, 34, 90 świętowaliśmy Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia i odwiedziliśmy dzieci z SORO na Ułańskiej. Odbyło się też spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - tym razem omawiałyśmy książkę Urszuli Dudziak Wyśpiewam wam wszystko. W zeszłą środę nasza czytelnia zamieniła się w scenę teatralną - wystąpili seniorzy z OPOKI z przedstawieniem "Kandytatki na żonę", które chętnie obejrzeli pensjonariusze PRZYSTANI i mieszkańcy osiedla.
| Centrum Krwiodawstwa w Przedszkolu 25 |
| Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia |
Z misiami w SORO na Ułańskiej
| Towarzyszyła nam grupa Smerfów z Przedszkola nr 34 |
| Dyskusyjny Klub Książki |
| Aktorzy z OPOKI |
| Zasłuchana publiczność |
| I aktorzy po występie:) |
11:49
Luty w bibliotece to nie tylko ferie z książką, w lutym obchodzimy też Walentynki i Światowy Dzień Kota. Tradycyjnie na Walentynki odwiedzają nas seniorzy z OPOKI, w tym roku przybyli również pensjonariusze z PRZYSTANI, obejrzeli naszą wystawę, dyskutowali o emocjach i zrobili własne kartki walentynkowe. Także dzieci na Bajce z ciastkiem bawiły się walentynkowo, wysłuchały opowieści "O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku" i zrobiły sercowe drzewo dla biblioteki. Z okazji Światowego Dnia Kota dzieci wysłuchały i obejrzały kamishibai o kotce Milusi. Mamy też nowy autograf w naszej galerii, bo byłyśmy na spotkaniu z Jackiem Dehnelem w filii 14. Odbyło się oczywiście spotkanie DKK - tematem była książka W. Sorokina pt.: "Zamieć", recenzja wkrótce.
| Seniorzy z OPOKI i własnoręcznie zrobione walentynki |
| O Melchiorze, Melanii i Panu Przypadku |
| Nasi bajkowicze, ciastka i sercowe drzewo |
| Kamishibai o kotce Milusi |


