Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Wystawy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Wystawy. Pokaż wszystkie posty

09:00

Czarnobyl na własne oczy


Czarnobyl na własne oczy
– wystawa fotografii Aleksandry Łapety i Kamila Kaczmarka.
Wystawa czynna od 1 do 30 września 2018 r.

Wystawę można obejrzeć w naszej Filii.

17:58

Wielki Głód na Ukrainie 1932–1933


Wielki Głód na Ukrainie 1932–1933
– wystawa ze zbiorów Oddziału IPN w Krakowie.

Wystawa czynna od 1 do 31 sierpnia 2018 r.
Filia nr 11, ul. Grażyńskiego 47 (Koszutka)

09:00

Podpatrując przyrodę

Od wczoraj w naszej Filii można obejrzeć wakacyjną wystawę fotografii "Podpatrując przyrodę". Autorami zdjęć prezentowanych w czytelni są Beata i Krzysztofa Tomala.
Zapraszamy :)








16:59

Mundial






W związku z rozpoczynającymi się dzisiaj Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w naszej Filii powstała wystawka tematyczna dotycząca polskich sportowców.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Biblioteki i wypożyczenia książek z wystawki.

09:40

Znów się dzieje w bibliotekach - zapraszamy!

 Biblioteki już dawno przestały być tylko i wyłącznie miejscem, gdzie wypożycza się książki i czyta gazety. Są wystawy, spotkania (nie tylko z pisarzami), koncerty - oto zaproszenia, a po więcej szczegółów można zajrzeć na stronę internetową biblioteki
FILIA 11 ul. Grażyńskiego 47 (Koszutka)

FILIA 30 ul. Rybnicka 11 (Śródmieście)

FILIA 11 ul. Grażyńskiego 47 (Koszutka)

FILIA 33 ul. ks. Markiefki 44a (Bogucice)

FILIA 16 ul. Wajdy 21 (Bogucice)

13:32

"PRL - czas wspomnień" - zapraszamy na wystawę:)

Zapraszamy na kolejną wystawę w naszej czytelni - tym razem o PRL-u, można powspominać np.: buty relaksy, wyroby czekoladopodobne, pustki na półkach, ale też wciąż lubiane seriale. Można też sprawdzić swoją pamięć i rozwiązać test wiedzy o PRL.

[fot. Małgorzata Kowal]
[fot. Małgorzata Kowal]

16:55

"Ja kobieta" - wystawa zdjęć Małgorzaty Staszków-Greiner

   Po raz kolejny zapraszamy na wystawę fotografii naszej stałej Czytelniczki Małgorzaty Staszków-Greiner - tym razem tematem są kobiety z różnych krajów i kultur. Wystawę można oglądać w naszej czytelni do końca marca.
[Fot. Małgorzata Kowal]
[Fot. Małgorzata Kowal]
[Fot. Małgorzata Kowal]

18:15

"Wiatr kradnie drzewom ostatki kolorów..." - wystawa fotografii Małgorzaty Staszków-Greiner

   Mamy przyjemność zaprosić na kolejną wystawę zdjęć naszej Czytelniczki, tym razem ukazujących jesień w jej rozmaitych barwach i aspektach. Wystawa do obejrzenia  w naszej czytelni.


18:00

Kolejne spotkanie i wystawa w Filii nr 14

Dopiero co można było spotkać Katarzynę Bondę, a już w czwartek 17 XI w Filii nr 14 (Os.1000-lecia ul. Piastów 20) można spotkać Mariusza Czubaja, zapraszamy wszystkich wielbicieli kryminałów!
A jak już traficie na Piastów 20, nie zapomnijcie obejrzeć wystawy Świat lalek:) 


11:33

KSIĄŻKOWNICA - dzieci młodsze

   Mamy problem z wytypowaniem zwycięzców Książkownicy dla dzieci młodszych - inwencja i ogrom pracy włożony przez dzieci z rodzicami w zrobienie laurki dla Katowic (taki był temat) po prostu nas zaskoczył. Najwięcej prac otrzymałyśmy od dzieci z Przedszkola nr 25 im. Króla Maciusia - BARDZO DZIĘKUJEMY:)  Poniżej zdjęcia niemal wszystkich prac -a na żywo można je obejrzeć w naszej bibliotece jeszcze do 15 października, zapraszamy! A oto lista nagrodzonych: miejsce pierwsze - Oliwia Pytlarz P-le nr 25, Laura Rybak i Kasia Górnicz P-le nr 90, miejsce drugie - Nadia i Kinga Cykiert P-le nr 25, miejsce trzecie - Igor i Oskar Duława P-le nr 25, wyróżnienie Oliwer Zarzycki P-le nr 25, nagroda pocieszenia - Patryk Frączak P-le nr 90. GRATULUJEMY!



16:47

Czytelnicy-podróżnicy - nowa wystawa w naszej filii - zapraszamy!

Nasza stała i  wieloletnia Czytelniczka Małgorzata Staszków-Greiner zdecydowała się pokazać u nas zdjęcia ze swoich podróży, zdjęcia piękne i na pewno warte zobaczenia, serdecznie zapraszamy! Wystawę można oglądać do końca sierpnia.


17:03

Dzieje się w bibliotekach

Tydzień Bibliotek trwa, więc dużo się dzieje, zresztą w bibliotekach zawsze dużo się dzieje, wystawy, spotkania, wernisaże... Oto kilka zaproszeń :







14:23

I znowu koty:)

Koty to bardzo wdzięczny temat i dlatego znów odwiedziły nas dzieci - tym razem przedszkolaki -starszaki z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Wcześniej na naszą prośbę namalowały kocie portrety - kotów znanych z książek, np. Filemona, Findusa, Pimpusia Sadełko  i z tych portretów powstała wystawa "Kochanego kota nigdy za wiele". Dzieci zobaczyły swoje prace i wzięły udział w zajęciach "Koty za płoty czyli już pachnie wiosną" . Zapraszamy dzieci z rodzicami, a także wszystkich miłośników kotów do obejrzenia wystawy w naszej czytelni!                                                                                                                                                               
Kamishibai o Kotce Milusi



Kocie kolorowanki


Copyright © 2014 Filia nr 25 , Blogger